نصب پارکت لمینت آرتا در مکان های خاص

آشپزخانه و مکان های حساس به رطوبت
نصب پارکت در محیط مرطوب توصیه نمی شود ، در صورت نصب رعایت نکات زیر الزامیست.
کابینت ها را روی پارکت نصب نکنید:
پارکت باید تا جلوی کابینت ها و به فاصله 8 تا 10 میلیمتر به عنوان فاصله انبساط در تمام قسمت های مرطوب مثل ظرفشویی ها و اطراف سینک ها را با درزگیر سیلیکونی پر کنید . همیشه مقدار کمی درزگیر سیلیکونی ما بین قسمت پایین قرنیزها و سطح پارکت استفاده کنید .
سیستم گرمایش از کف :
- در مکان هایی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می شود لازم است از فوم های مخصوص این سیستم که از جنس چوب پنبه طبیعی یا فوم سایلنت دارای لایه آلومینیوم استفاده نمائید .
- محلی که دارای سیستم گرمایش از کف است قبل از نصب پارکت لمینت باید توسط این سیستم گرم شود تا رطوبت و نم موجود در کف کاملا برطرف گردد .
- به مدت 72 ساعت باید درجه حرارت را در بالاترین میزان قرار داد و در این حین نباید درجه را کاهش داد . پس از 72 ساعت به تدریج حرارت را کاهش دهید . گرمایش از کف بایستی حداقل سه هفته روشن بماند تا رطوبت کف کامل خارج گردد .
- دو روز قبل از شروع نصب سیستم گرمایش از کف را خاموش کنید . دمای کف در قبل و در حین و 48 ساعت پس از نصب باید 16 الی 22 درجه سانتیگراد باشد .
- نصب پارکت لمینت فقط بر روی سیستم گرمایش از کف که انتقال حرارت از طریق گردش آب می باشد مجاز است به شرط آنکه این سیستم در تمام قسمت های کف اتاق وجود داشته باشد .
- حداکثر دمای کف پارکت در حین استفاده از سیستم گرمایش از کف می بایست 27 درجه سانتیگراد و دمای آب گرم آن نباید بیشتر از 60 درجه سانتیگراد باشد.
- 48 ساعت بعد از نصب ، سیستم گرمایش از کف را روشن کرده و به تدریج دمای آن را افزایش دهید (روزانه 5 درجه) . این فرانید در زمان کاهش دما نیز صادق است .
اطراف لوله ها :
برای نصب پارکت لمینت اطراف لوله ها ، توسط دریل روی تایل سوراخی ایجاد کنید که اندازه 16 تا 20 میلیمتر از قطر لوله باشد . تایل را از وسط دایره برش دهید ، روی کفقرار داده تکه های تایل را به یکدیگر چسبانده و با گیره نگه دارید (پارکت را به کف نچسبانید).
زماینکه نصب پارکت کامل شد فواصل انبساط را با درپوش بپوشانید . اطرف لوله های آب را با درزگیر سیلیکونی درزگیری کنید .
نکته : برای تعویض تایلی که احتمالا آسیب دیده باشد آخرین تایل نصب شده را 3 سانتیمتر بلند کنید تا اینکه باز شود (بیشتر از 3 بار باز و بسته نکنید) .
باز کردن تایل ها را ادامه دهید تا اینکه به تایل آسیب دیده برسید ، آن را جایگزین کرده و تایل ها را دوباره نصب کنید.
3- مراقبت و نگهداری از پارکت لمینت
-پارکت لمینت را با جاروبرقی یا برس نرم یا دستمال نم دار تمیز کنید . هرگز از بخارشو استفاده نگردد . قبل از تمیز کردن با تی نم دار حتما با جارو تمیز شود ، تی در جهت طول پارکت کشیده شود .
- از خیس کردن یا استفاده از پاک کننده های قوی خودداری کنید .
- در مورد لکه هایی که در تمیز کردن آن از استون و الکل و ... استفاده می شود پارچه را آغشته کنید نه پارکت را . برای رفع لکه ها از پاک کننده های ملایم و غیر ساینده استفاده شود . . بکار بدن این مواد ممکن است باعث خرابی کالا گردد و آنرا از گارانتی خارج نماید .
- از پدهای نمودی یا موکت های نرم در یز پایه های مبلمان استفاده شود . در همه راهروهای بیرونی از پادری مناسب و در داخل راهروها از قالیچه استفاده شود .
- استفاده از پرده های مناسب برای کنترل تابش مستقیم نور آفتاب و جابجا کردن گاه به گاه قالیچه ها برای جلوگیری از تغییر رنگ سطوح زیر آن ها با سایر قسمت ها کارساز و موثر است .
- قراردادن مستقیم گلدان بر روی پارکت حتی اگر نشتی آب هم نداشته باشد پارکت را کدر می کند از این رو گلدان ها را باید بر روی قفسه ها و یا پایه هایی با ارتفاع مناسب از کف قرار دهید تا یک هفته پس از نصب از قراردادن وسایل سنگین روی پارکت خودداری کنید .
- با نظافت به موقع و نگهداری درست می توانید ارزش پارکت را برای سالیان سال حفظ نمایید .